Efendi Hazretlerimize tarikat icazeti takdim edilmesi
Efendi Hazretlerimize tarikat icazeti takdim edilmesi

Şeyh Seyyid Bilal Çeşti Hazretleri, Mahmud Efendi Hazretlerine silsile-i şerif icazetini takdim ederek, Çeştiye tarikatının piri olan Muînüddin Çeşti Hazretlerinin kabr-i şerifinin örtüsünü ve Çeştiye Tarikatı Postnişin Seccadesi hediye ettiler.

Merasim, Çeştiye tarikatının sembolü haline gelen takke ve sarığın Mahmud Efendi Hazretlerine giydirilmesi ile son buldu.
Rabbimiz merasimimizi hayırlara vesile eylesin...

 

Efendi Hazretlerimizin Uludağ'daki tekkesinde Hindistan çeştiye tarikatı postnişini Şeyh Seyyid Bilal el-çeşti'nin tarikatın piri Muinüddin el-çeşti (Kuddise Sirruhu) manevi emir ve işaretiyle Efendi Hazretlerimize tarikat icazeti takdim edilmesi münasebeti ile düzenlenen merasimde Hafız Celal Hocaefendi aşrı şerif okudu. Okuduğu aşrı şerif içerdiği manalar ile dinleyenleri füyuzata gark etti. Aşrı şerifin okunduğu meclis ve mekan ile yakından alakalı manaları dinleyenleri manevi tesir altına aldı. Büyük fetih ve ganimetler müjdeleyen ayeti kerimelerin manasını sizlerle paylaşıyoruz.

Fetih Suresi 18-21 ayeti kerimeler
Şüphesiz Allah, ağaç altında sana bîat ederlerken inananlardan hoşnut olmuştur. Gönüllerinde olanı bilmiş, onlara huzur, güven duygusu vermiş ve onlara yakın bir fetih ve elde edecekleri birçok ganimetler nasip etmiştir. Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir. Allah size, elde edeceğiniz birçok ganimetler vaad etmiştir. Şimdilik bunu size hemen vermiş ve insanların ellerini sizden çekmiştir. (Allah böyle yaptı) ki, bunlar mü'minler için bir delil olsun, sizi de doğru bir yola iletsin. Henüz elde edemediğiniz, fakat Allah'ın, ilmiyle kuşattığı başka (kazançlar) da vardır. Allah her şeye hakkıyla gücü yetendir.

Şefik KOCAMAN Hocaefendinin merasimin niteliği hakkında yaptığı konuşma

 

Kaynak: Marifet Derneği

Facebook Twitter Google Plus Embed Kodu
6772
izlenme
Yorumlar
Yazdığınız yorum en az 4 karakter olabilir! Kalan karakter sayısı : 1250
  • Henüz yorum bulunmamaktadır!
  • Daha Eski Yorumlar

EN ÇOK İZLENENLER